Türkiye PE raporu

Türkiye PE Raporu Nedir?

ICIS Türkiye Polietilen (PE) haftalık raporu hızla gelişenTürkiye PE piyasasındaki güncel değişimleri takip etmek isteyen yurtiçi ve yurtdışı firmalar için kapsamlıbir kaynaktır.

Üreticiler, tüccarlar, dağıtıcılar ve satın alıcıların takip etmesi gereken bu yayın size son fiyat değerlerine ilk olarak erişimi sağlar. PE arz/talep seviyesi, ticarethareketleri ve pazar gelişmeleri hakkında doğru ve güvenilir güncelleştirmeleri ile ICIS size Türkiye piyasasında uygulamak istediğiniz stratejiyi güvenle planlama fırsatını verir ve kanıta dayalı kararlaryapmanıza yardımcı olur.

ÖRNEK RAPORU »

Size sunduğumuz teklif nedir?

  • Ana PE sınıflarının haftalık fiyat değişimler
  • Yerli piyasa bilgilerine kolay erişim fırsatı
  • Türkiye’ deki fiyatların global bağlamda görüntüsü, Avrupa, Mısır, Orta Asya ve Uzak Doğudaki fiyatlarla karşılaştırılması
  • Kolaylıkla referans yapılabilmesi için fiyat değişimlerinin tablo, çizelge, harita ve grafik şekillerinde verilmesi
  • Üretim, stok seviyeleri, ithalat oranları, gümrük vergileri ve PE’ye etki eden ana hammadde piyasa bilgilerinin güvenilir şekilde güncellenmesi
  • Avrupa PP ve Etilen piyasalarının özetlenmesi
  • Piyasadaki son dakika gelişmeleri ve detaylı analizle
  • Piyasa eğilimleri ve arz/talep dinamiklerine uzman yorumları
ÖRNEK RAPORU »

Size nasıl yardımcı olur?

Türkiye dünyadaki büyük plastik hammadde tüketicilerinden biri olmakla birlikte işlenmiş mallar üretiminde etkin bir güç olma yolunda ilerlemektedir. Global polimer piyasası katılımcıları artık hem bölgesel hem de dünya polimer pazarında pozisyonu artanTürkiye PE piyasasını artık göz ardı edemezler.

Genişlemekte olan bu piyasayı daha detaylıanlaşılmasına ve açıklanmasına olan talebe dayanarak 2014 Şubat ayında ICIS Türkiye PE raporunu yayınlamayı başladı – bu Avrupa devletleri arasında bir devlet piyasasına vurgu yapılmış ilk rapordur.

Ortadoğu ve İran fiyatları için referans olarak kullanılan PE raporumuz, alçak yoğunluklu polietilen (LDPE), lineer alçak yoğunluklu polietilen (LLDPE) ve yüksek yoğunluklu polietilen (HDPE) film, şişirme ve enjeksiyon kalıplama sınıflarını, Ortadoğu menşei ise CFR ;ran menşei ise CPT bazında yansıtır.

ICIS uzmanları tarafından hazırlanmış bu haftalık rapor bölgenin üretim, piyasa dinamikleri ve gelişmelerihakkında detaylı yorumlar sunar. Böylece ICIS hem yurtiçi hem de yurtdışı firmalar için bölgede sözleşmelerini müzakere etmelerine, riskleri azaltmalarına ve yeni fırsatları yakalayabilmelerine yardımcı olur.

ÖRNEK RAPORU »